KOMUNIKAT WÓJTA GMINY MIEŚCISKO W SPRAWIE OTWARCIA PRZEDSZKOLA

Mieścisko, dnia 4 maja 2020 r.

 

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY MIEŚCISKO

W SPRAWIE OTWARCIA PRZEDSZKOLA.

 

 

            W związku z decyzją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o możliwości otwierania żłobków i przedszkoli, po zapoznaniu się z analizą przedstawioną przez Dyrektora Przedszkola „Leśne Ludki” w Mieścisku, informuję, iż Przedszkole „Leśne Ludki” w Mieścisku nie zostanie otwarte z dniem 6 maja br.

Rekomenduję również  taką decyzję dla placówek przedszkolnych prowadzonych przez inne organy. Decyzja taka podyktowana jest troską o zdrowie, życie i bezpieczeństwo dzieci, rodziców  i pracowników przedszkoli.

W ostatnich dniach  w naszej Gminie odnotowuje się zwiększoną liczbę zakażeń, jak i osób pozostających w kwarantannie. Wobec wzrastającego ciągle zagrożenia epidemicznego otwarcie przedszkola, w chwili obecnej, byłoby wielce nieodpowiedzialnym.

Decyzja o otwarciu Przedszkola nastąpi po przeanalizowaniu sytuacji epidemicznej w naszej Gminie oraz po dokonaniu przygotowań organizacyjnych i zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom i personelowi Przedszkola.

 

 

                                                                                                          Wójt Gminy Mieścisko

                                                                                                            /-/ Przemysław Renn

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności